Kontakt
Základní organizace ČSV Nechanice
  Raabova 110
  50315   Nechanice
  tel.: +420 605 222 286
 
 Události
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
QR code

Vyhodnocení akce Medové slavnosti 4. ročník 2021

  • Přidáno: 18.08.2021   |   100 čtení / zobrazení

Dne  7.srpna 2021 proběhl na zámku Hrádek u Nechanic již čtvrtý ročník Medových slavností.  Počasí a krásné prostředí zámku Medovým slavnostem opravdu přáli a bohatý program přilákal i letos více než 3 500 návštěvníků. 

Cílem akce bylo hravou a zábavnou formou prezentovat med jako kvalitní regionální potravinu a význam včel a včelařství u nás v České Republice. Akce byla nezisková a veřejně prospěšná a hlavně osvětová, která věříme dle reakce návštěvníků a splnila svůj cíl. Přednášející zdůraznili roli i včel pro ochranu přírody, opylování a zdravých a hodnotných produktů.

Proto jsme letos všechny návštěvníky přivítali zdarma medovou snídaní – chlebem s máslem a medem. Také medové speciality, jako například medová zmrzlina a medové pivo, medové palačinky, kaffe s medem a další produkty s medem byly k ochutnání.

Pro účastníky byla připravena soutěž o nejlepší med a medovinu. Soutěže o nejlepší med bylo 26 vzorků medů a hlasovalo 173 návštěvníku akce. Soutěže o nejlepší medovinu bylo 6 vzorků a hlasovalo 197 návštěvníku akce. 

Výsledky soutěže o nejlepší med:

1. místo Vladimír Doležal / číslo vzorku19

2. místo Ruta Tomáš / číslo vzorku 20

3. místo Aleš Novák / číslo vzorku 7

Výsledky soutěže o nejlepší medovinu:

1. místo Petr Daniel / číslo vzorku 4

2. místo Filip Tichý / číslo vzorku 2

3. místo Jan Tlučhoř / číslo vzorku 1

Vzdělávaní pro děti bylo připraveno hravou formou za pomoci včelařské dílničky, kde děti plnili 5 úkolů a po absolvovaní včelařské dílničky si děti odnesli zdarma krásné dárky a výrobky, které si sami vyrobil. Také jsme pro děti připravili loutkové divadlo - Medovou pohádku s tajemstvím. Během dne probíhaly na pódiu přednášky zaměřené na zvýšení povědomí veřejnosti o medu a včelích produktech. Jak vzniká med, jaké jsou včelařské pomůcky. Kromě toho byla zodpovězena řada otázek od návštěvníků. Celá akce byla doplněna hudebním programem, ukázkami domácího zvířectva, vystoupeními cvičených králíků, psů a vypouštěním poštovních holubů. Zaujala i prezentace společnosti PEFC o ochraně přírody a lesů a také Agrární komory Královehradeckého kraje.  Řada návštěvníků využila příležitosti podívat se na práci včelaře během medobraní v ukázce realizované v zámecké medárně. Zkušený včelař zde předváděl vytáčení medu. Současně seznámil návštěvníky  s druhy medů a příčinami jejich krystalizace.

Byl to opravdu moc hezký den prožitý v historických kulisách zámku, za účasti zámecké družiny hraběte Jana Harracha. Jak jistě víte, v jednotě je síla. Proto jsme velice rádi, že můžeme i touto cestou poděkovat za odvedenou práci a pomoc členům ZO ČSV Nechanice. Děkujeme také za podporu, kterou poskytly Královéhradecký kraj, Český svaz včelařů a obec Lodín. 
 

Krátkou reportáž z České televize můžete shlédnou na odkazu zde https://www.facebook.com/udalostivychodnicechy/videos/531055788234663

Všem, kteří přispěli ke zdaru 4. ročníku Medových slavností patří náš velký dík. Máme příjemný pocit z toho, že můžeme být hrdi na produkci našeho Českého medu a že vzděláváním spotřebitelů napomáháme nejen zvýšení jeho prodeje, ale současně také k rozvoji včelařství. 
 

Text: Mgr. Zuzana Samleková

Foto: Ing. Michal Vokřál

 

    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    Přidat komentář