Kontakt
Základní organizace ČSV Nechanice
  Raabova 110
  50315   Nechanice
  tel.: +420 605 222 286
 
 Události
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
QR code

Vítejte na našich stránkách

  • Přidáno: 22.01.2018   |   4 čtení / zobrazení
Dobrý den, 

rádi bychom Vás pozvali na 2 ročník neziskové a veřejně prospěšné akce Medové slavnosti na státním zámku Hrádek u Nechanic. Akce je spojená s oslavou 130 výročí založení včelařského spolku v Nechanicích a výročí 790 let první zmínky o Nechanicích

Akce bude probíhat dne 30.6.2018 od 9h do 17h na státním zámku Hrádek u Nechanic. Bude se jednat o unikátní celorepublikovou akci svého druhu, kde bude zábavnou a hravou formou laické veřejnosti přiblížen význam včelařství, zemědělské a řemeslné výroby.
Rádi bychom Vám přiblížili jak chutná pravý český med, poodhalili tajemství včelaření a příjemně se pobavili.  

Akce je určena především pro rodiče s dětmi, kde se zábavnou formou dozvíte jak chutná pravý Český med a získáte více informací ze života včelí rodiny. Je pro Vás připravený zábavný a poučný program. Informace Vám netradiční formou předají odborníci ve včelařské problematice. Co nás na životě včel zajímá a proč jsou tak důležité ? To vše se dozvíte z připravovaných přednášek.

Součástí akce bude živá včelařská stezka. Nezapomene ani na význam včel z hlediska opylovaní a také význam našich lesů, kde si Vaše děti i Vy bude moc tvůrčím způsobem vyzkoušet exponáty se sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR - PEFC.


Přivítáme Vás medovou snídaní. Také nebudou chybět speciality z medu. Dále se můžete těšit na regionální speciality a ukázky řemeslné výroby. Pro děti jsou připraveny ukázky práce se zvířaty: Sokolníci, králičí hop, psí agility, holuby, králíci a drobné ptactvo. A také  zvířata z našich dvorů Vám předvedou chovatelé ČSCH SMIDARY. O zábavu se postarají hudební skupiny Bohemian Bards a Sansaband. Během akce probíhat soutěž o nejlepší med a medovinu.

Těšíme se na Vás 30.6.2018 první prázdninovou sobotu na zámku Hrádku u Nechanic ! 

za Základní organizaci ČSV Nechanice 
​Mgr. Zuzana Samleková 
    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    přidat komentář