Kontakt
Základní organizace ČSV Nechanice
  Raabova 110
  50315   Nechanice
  tel.: +420 605 222 286
 
 Události
  • Podělte se o pozitivní zkušenost z naší spolupráce a doporučte nás Vašim známým a přátelům:
QR code

Pozvánka na 3 ročník Medových slavností

  • Přidáno: 22.01.2018   |   92 čtení / zobrazení
Dobrý den, 
 
rádi bychom Vás pozvali na 3.ročník neziskové a veřejně prospěšné akce Medové slavnosti na státním zámku Hrádek u Nechanic. 

Akce bude probíhat dne 29.6.2019 od 9 do 17 hodin na státním zámku Hrádek u Nechanic. Bude se jednat o unikátní celorepublikovou akci svého druhu, kde bude zábavnou a hravou formou laické veřejnosti přiblížen význam včelařství, zemědělské a řemeslné výroby. Rádi bychom Vám přiblížili jak chutná pravý český med, poodhalili tajemství včelaření a příjemně se pobavili.  

Akce je určena především pro rodiče s dětmi, kde se zábavnou formou dozvíte jak chutná pravý Český med a získáte více informací ze života včelí rodiny. Je pro Vás připravený zábavný a poučný program. Informace Vám netradiční formou předají odborníci ve včelařské problematice. Co Vás na životě včel zajímá a proč jsou tak důležité ? To vše se dozvíte z připravovaných přednášek.

Součástí akce bude živá včelařská stezka. Nezapomeneme ani na význam včel z hlediska opylovaní a také význam našich lesů, kde si Vaše děti i Vy bude moc tvůrčím způsobem vyzkoušet exponáty se sdružení vlastníků a správců lesních majetků ČR - PEFC.

Přivítáme Vás medovou snídaní. Také nebudou chybět speciality z medu. Dále se můžete těšit na regionální speciality a ukázky řemeslné výroby. Pro děti jsou připraveny ukázky práce se zvířaty: sokolníci, králičí hop, psí agility, holuby, králíci a drobné ptactvo. A také  zvířata z našich dvorů Vám předvedou chovatelé ČSCH SMIDARY. O zábavu se postarají hudební skupiny Bohemian Bards a kapela která nám odehraje záverečný koncert. Během akce bude probíhat soutěž o nejlepší med a medovinu. Také na akci nebude chybět čerstvé medové pivo a medová zmrzlina. V letošním ročníku bude akce rozšířena o prostory medárny - v zadní části zámku, kde budou probíhat živé ukázky vytáčení medu a práce včelaře.

Těšíme se na Vás 29. 6. 2019 první prázdninovou sobotu na Hrádku u Nechanic ! 
za Základní organizaci ČSV Nechanice 
​Mgr. Zuzana Samleková 
    Momentálně není k dispozici žádný komentář

    přidat komentář